Izaslanstvo Grada Sarajeva u obilasku Olimpijskog bazena Otoka
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka je sa svojim zamjenicima Milanom Trivićem i Ivicom Šarićem danas posjetio Olimpijski bazen Otoka. Tom prilikom Uprava Bazena goste je upoznala s kompletnim objektom Olimpijskog bazena i njegovim funkcioniranjem, načinom financiranja te programskim aktivnostima.

Nazočni su upoznati o realizaciji sportskih, edukativnih i rekreacijskih projekata, te drugim aktualnim zbivanjima. Razgovaralo se o mogućnostima primjene izvora obnovljive energije, realizaciji i racionalizaciji utroška alternativnih energenata.

Ravnatelj Bazena Avdija Hasanović govorio je o dosadašnjim rezultatima realizacije projekata Škole plivanja, te posebno istaknuo da je ovaj projekt do danas okupio ukupno 4.000 učenika 4. razreda iz svih osnovnih škola na području Kantona Sarajevo.
“S obzirom da je na početku realizacije projekta Škole plivanja bilo uključeno samo 700 djece, s ponosom ističemo da je na ovaj način broj neplivača smanjen i nastojimo da nijedno dijete ne izađe iz osnovne škole, a da ne zna plivati”, kazao je, između ostaloga, ravnatelj bazena Otoka Hasanović.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Пухарић отворио 3. међународни дјечији фудбалски турнир...
- 04 Jun, 2026
Више од 3.000 дјеце из десет земаља
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom kazalištu
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo