Prvi Austrijski bal 20. svibnja u sarajevskoj Vijećnici
Austrijski bal, kojeg organizira Veleposlanstvo Austrije u BiH, uz suradnju i potporu gradova Sarajeva i Beča, održat će se u sarajevskoj Vijećnici, u subotu 20. svibnja 2017. godine s početkom u 20.30 sati. Tim povodom danas je u Svečanom salonu Vijećnice održana tiskovna konferencija na kojoj su se novinarima obratili gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka, veleposlanik Austrije u BiH, NJ.E. Martin Pammer, predstavnik Plesnog kluba Aster Vedran Marčeta, te u ime NVO Urban Menagment, Vildana Lončarić.
Gradonačelnik Abdulah Skaka istaknuo je da mu je izuzetno zadovoljstvo što prvi Austrijski bal najavljujemo upravo danas, na 121. rođendan Vijećnice.

„Održavanje bala predstavlja nastavak i kontinuitet dobre i prijateljske suradnje Beča i Sarajeva, ali i BiH i Austrije. Siguran sam da će ovakav događaj upotpuniti sadržaje koje nudi Grad Sarajevo, ali i da će ovakve i slične manifestacije biti realizirane u Sarajevu i ubuduće“, kazao je Skaka.
Austrijski veleposlanik Pammer istaknuo je da će Sarajevo postati dio svjetske obitelji gradova kao što su Pariz, London, Tokio ili Sankt-Peterburg, u kojima se održavaju bečki balovi. Prema riječima Pammera, cilj organizacije ovog događaja je izgradnja kulture plesa, uključenost svih segmenata društva te nastojanje da ova manifestacija postane tradicija i atrakcija za građane Sarajeva.
Vedran Marčeta iz Plesnog klub Aster najavio je da će u holu Vijećnice vladati balska atmosfera koju će dočarati nastup orkestra Bečkog operskog bala, dok će u salama na prvom katu biti organizirani latino party i argentinski tango. Bogati program upotpunit će i nastupi umjetnika iz cijele regije, bendova koji će uživo svirati argentinski tango, a planiran je i dolazak poznatog austrijskog koreografa Heinza Heidenreicha.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Пухарић отворио 3. међународни дјечији фудбалски турнир...
- 04 Jun, 2026
Више од 3.000 дјеце из десет земаља
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom kazalištu
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Grad Sarajevo: Radovi na tekućem održavanju spomenika V...
- 02 Jun, 2026
Vrijednost ugovorenih radova iznosi 105.051,96 KM s PDV-om
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo