Sutra mubarek noć Lejletu-l-Kadr, središnja svečanost u Begovoj džamiji
SARAJEVO, 18. svibnja (FENA) - Središnja svečanost Islamske zajednice (IZ) u Bosni i Hercegovini povodom mubarek noći Lejletu-l-Kadr bit će održana sutra, 19. svibnja u Gazi Husrev-begovoj džamiji u Sarajevu, s početkom u 21.30 sati.
Glavni imam i hatib Gazi Husrev-begove džamije hfz. Mensur ef. Malkić održat će uvodno obraćanje i proučiti Kadersku dovu, dok će vaz kazivati reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović, saopćila je Muslimanska informativna agencija MINA.
Izravan prijenos programa, u kojem će sudjelovati i učači Kur'ana i izvođači kasida, bit će omogućen putem BIR Televizije i BHRT-a, te Radija BIR.
Nakon svečanog programa klanjat će se jacija, teravih i vitr - namaz, s početkom u 22.07 sati.
Iako je došlo do ublažavanja određenih mjera, Rijaset Islamske zajednice u BiH podsjeća da je tijekom dolaska i boravka u džamijskim prostorima obvezno nošenje maske, pridržavanje mjera fizičke distance, te dezinfekcije prilikom ulaska u džamiju.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Пухарић отворио 3. међународни дјечији фудбалски турнир...
- 04 Jun, 2026
Више од 3.000 дјеце из десет земаља
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom kazalištu
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo