Skaka o izložbi „Zagrljaji“: Svjedočili smo izuzetnom društvenom i kulturnom događaju kakav Sarajevo i zaslužuje

Skaka o izložbi „Zagrljaji“: Svjedočili smo izuzetnom društvenom i kulturnom događaju kakav Sarajevo i zaslužuje
  • 12 Jun, 2020

Izložba Safeta Zeca „Zagrljaji", koja se u organizaciji Grada Sarajeva, mogla pogledati u Povijesnom muzeju u proteklih šest mjeseci, izazvala je nezapamćen interes javnosti i medija.

Pred njeno zatvaranje u nedjelju 15. lipnja, posjetitelji su večeras imali priliku da se druže i razgovaraju s maestrom o izloženim remek-djelima, inspiriranim poviješću Bosne i Hercegovine.

Ciklus Zagrljaji kojeg je slikar započeo ratne 1992. godine doživljavamo kao susret naše bliske tragične povijesti, umjetnosti i naše budućnosti.

„Svjedočili smo izuzetnom društvenom i kulturnom događaju kakav Sarajevo i zaslužuje. Sretan sam što je izložba izazvala veliki interes javnosti. Isto tako sam siguran da je potakla mnoge na razmišljanje“, poručio je ovom prilikom gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka.

Istaknuo je da je nemjerljiv doprinos najboljeg pripovjedača među slikarima, kojeg krase brojna međunarodna i domaća priznanja, među kojima i Šestoaprilska nagrada Grada Sarajeva:

„Safet nas je višestruko zadužio. Ne samo svojim stvaralaštvom, koje je uzdiglo bh. likovnu umjetnost u rang europske i svjetske kulturne baštine, već i kao intelektualac koji svojim temama stalno podsjeća i opominje na značaj kulture sjećanja i njegovanje iste“, kazao je Skaka.

Svoju draž tijekom izložbe „Zagrljaji“ imala je i muzejska suvenirnica u kojoj su se mogle kupiti i grafike ovog umjetničkog maga. Sav prihod od grafika umjetnik je namijenio kao pomoć za Povijesni muzej BiH, cijeneći važnost ove kulturne institucije.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj