Odana počast ubijenima u OŠ "Skender Kulenović" na Dobrinji
Zamjenica predsjedatelja Gradskog vijeća Edina Gabela, danas je, uime Grada Sarajeva, polaganjem cvijeća i učenjem Fatihe odala počast građanima ubijenim u Osnovnoj školi „Skender Kulenović“ na Dobrinji prije 25 godina.
Na tom mjestu, prije 25 godina, od granate ispaljene s agresorskih položaja, čekajući u redu za vodu, ubijeno je sedmero, dok je teže i lakše ranjeno dvanaest građana.
Tog dana ubijeni su Kenan Čizmić, Rešad Imamović, Izet Kadić, Sulejman Mehmedović, Bahrija Sijerčić, te Nura i Safet Lončar.
Na spomen-obilježju ubijenim, koje se nalazi u atriju škole, napisana su i imena Denisa Bosankića i Mirsada Hodžića, učenika te škole koji su poginuli na Dobrinji tijekom agresije na BiH.
S tog mjesta je, između ostaloga, poručeno kako je veoma važno podsjećati na opsadu Sarajeva i brojne patnje kojima su u tom razdoblju svakodnevno bili izloženi građani Sarajeva, bez osnovnih životnih uvjeta, izloženi stalnim granatiranjima.
Osim predstavnika Grada Sarajeva, obilježavanju godišnjice, nazočili su obitelji, rodbina i prijatelji ubijenih, te predstavnici Kantona Sarajevo, Unije civilnih žrtava rata Kantona Sarajevo, Općine Novi Grad, Općinskog odbora SDA Novi Grad, Savjeta MZ Dobrinja B, te OŠ „Skender Kulenović”.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Пухарић отворио 3. међународни дјечији фудбалски турнир...
- 04 Jun, 2026
Више од 3.000 дјеце из десет земаља
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom kazalištu
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jun, 2026