Abdulah Skaka dobio potporu vijećnika: Grad Sarajevo u borbi protiv posljedica korone pokreće investicijski ciklus
Gradsko vijeće je na današnjoj sjednici dalo suglasnost za kreditno zaduženje Grada Sarajeva u iznosu od 10 milijuna KM.
Time je Gradska uprava Grada Sarajeva, na čelu s gradonačelnikom Abdulahom Skakom, dobila potporu vijećnika da pokrene aktivnosti oko dobivanja kredita kod Razvojne banke FBiH, koji će isključivo biti namijenjen za realizaciju infrastrukturnih gradskih projekata.
„Svi projekti u koje će biti uloženo ostaju trajna vrijednost ovog grada i njegovih građana. Sarajevo je postao prepoznatljiv, dinamičan, funkcionalan europski grad. Ali i grad velikih potencijala i otvorenih mogućnosti, koje trebamo iskoristiti za njegov daljnji razvoj i napredak“, kazao je Skaka.
Dodaje da je Proračun Grada Sarajeva za 2020. godinu u mnogome razvojni. Međutim, zbog ekonomske krize uzrokovane pojavom pandemije COVID-19, došlo je do pada prihoda u Proračun Grada Sarajeva za otprilike tri milijuna KM, zbog čega je umnogome otežana daljnja realizacija projekata.
„Aktualna gradska administracija je tijekom svog mandata pokrenula i realizirala desetine vrlo konkretnih značajnih projekata. Ovim namjeravamo zaokružiti investicijski ciklus“, istaknuo je Skaka.
Gradonačelnik je zahvalio gradskim vijećnicima na potpori, ukazujući da su ovim stavom pokazali da će Gradsko vijeće i Gradska uprava nastaviti da surađuju, kao što su to uspješno činili više od tri godine, na projektima koji će unaprijediti grad i koristiti građanima.
Uz gradnju objekta Vidikovac s vanjskim uređenjem, kreditnim sredstvima će se financirati rekonstrukcija i rehabilitacija zgrade željezničke postaje Bistrik, rekonstrukcija "Muzeja Vijećnice", idejni projekt uređenja platoa Kasarne Jajce, rekonstrukciju objekta Vječna vatra.
Sredstva će biti bila utrošena i u izgradnju gradske biciklističke infrastrukture, sanaciju zacjevljenog dijela Bistričkog i Ramića potoka, projekt objekta ugostiteljsko-turističkog sadržaja i vanjskog uređenja na lokaciji Čolina kapa, iluminaciju objekata u Gradu Sarajevu, projekt izrade kanalizacijskog sustava za potrebe gornje postaje Trebevićke žičare, pjeskarenje kamenih zidova korita Miljacke, projekt sanacije tunela Ciglane, rekonstrukciju parka "FIS", projekt zatvaranja terase bazena Otoka.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Пухарић отворио 3. међународни дјечији фудбалски турнир...
- 04 Jun, 2026
Више од 3.000 дјеце из десет земаља
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom kazalištu
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jun, 2026