Пројекат „Музејске приче“ наставља са изложбама у сарајевским музејима

Пројекат „Музејске приче“ наставља са изложбама у сарајевским музејима
  • 02 Oct, 2020

У Историјском музеју БиХ отворена је изложба „Споменици Другог свјетског рата са фокусом на Спомен комплекс Кадињача“, а у Музеју књижевности и позоришне умјетности БиХ - “Лица земље, лица људи“.

Изложбе су дио пројекта „Музејске приче“ који Град Сарајево успјешно проводи у сарадњи са партнерима из БиХ и Србије, уз финансијску подршку ЕУ.

Организовањем заједничких изложби музеја прекограничног подручја има за циљ да се помогну музеји као чувари нашег културно-историјског наслијеђа и традиције. Уједно од изузетног је значаја за умрежавање музеја и културних дјелатника, у смислу развоја и приближавања културе и умјетности како у БиХ тако и Републици Србији.  

Изложба „Споменици Другог свјетског рата са фокусом на Спомен комплекс Кадињача“ резултат је сарадње  Историјског музеја БиХ и Народног музеја Ужице из Србије. На изложби су приказани неки од најзначајнијих спомен-паркова и споменичких комплекса Другог свјетског рата са посебним освртом на Спомен комплекс Кадињача, као примјером њиховог настанка и развоја.

Умјетничка дјела академског сликара Драге Симића од данас се могу погледати у Музеју књижевности и позоришне умјетности БиХ.

Пројекат „Музејске приче“ се финансира из ИПА II програма прекограничне сарадње Босна и Херцеговина - Србија 2014.-2020.

 

 

 

 

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj