Сарајево Иновејшн Самит: Иновативније економије брже ће се опоравити од кризе
Сарајево Иновејшн Самит (Инноватион Суммит) 2020, који је данас одржан у онлајн (онлине) формату, окупио је више од 350 учесника који дијеле заједничке интересе за иновације, дигиталну трансформацију и дигиталну умјетност у пост КОВИД-19 окружењу.
Сарајево Иновејшн Самит, како је закључено, изузетно је значајна иницијатива за развој и напредак Босне и Херцеговине.
Учесници су, такође, нагласили да је неопходно преокренути кризу у прилику за унапређење и реконструисање економског система и друштва. Иновације, дигитална трансформација и лидершип (леадерсхип) постају нова парадигма економског развоја.
- Управо нас јеКОВИД-19 пандемија подсјетила колико је важно бити иновативан. Оне економије које су иновативније, флексибилније и дигитално отпорније брже ће се и успјешније опоравити од кризе. Да ли ће пандемија бити добра прилика да иновирамо више или пак несавладив изазов који ће донијети потпуно нову парадигму у функционисању економије и друштва у цјелини, зависиће од нас самих и наше флексибилности и иновативности - закључено је на Самиту.
Економски факултет у Сарајеву(ЕФСА) и Сарајево Иновејшн Самит ће наставити радити на повезивању образовања, јавног и пословног сектора у циљу унапређења пословног окружења, али и друштва у цјелини, саопштено је из Канцеларије за односе са јавности ЕФСА.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Sarajevo proglašeno najboljom svjetskom destinacijom za...
- 08 Jun, 2026
Prema izboru magazina National Geographic
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo