Интерактивни догађај у Сарајеву на тему "Борба против климатских промјена у БиХ"

Интерактивни догађај у Сарајеву на тему "Борба против климатских промјена у БиХ"
  • 11 Dec, 2020

(ФЕНА) - Уједињене нације (УН) и Развојни програм Уједињених нација (УНДП), са Уједињеним Краљевством, Италијом, Француском, Шведском и Чилеом, у Сарајеву данас организују онлајн  (онлине) интерактивни догађај на високом нивоу "Борба против климатских промјена у Босни и Херцеговини не може чекати".

Како је саопштено из Развојног програма УН-а (УНДП), климатске промјене највећи су изазов са којим се човјечанство данас суочава. Босна и Херцеговина, као земља у којој су негативни ефекти климатских промјена већ јасно видљиви, препознаје важност рјешавања овог изазова и настоји учинити ове иницијативе успјешнима.

Заједно са другим земљама широм свијета, додаје се, Босна и Херцеговина повећава своје утврђене доприносе како би ограничила глобални пораст температуре на 1,5 степен те тиме испунила циљеве из Паришког споразума о климатским промјенама, обезбиједила будућност прелазом на економију ниске емисије угљика и постигла циљеве одрживог економског развоја и друштвене кохезије.

- Догађај ће пружити динамичан увид у то како су амбициозне, глобално преузете обавезе борбе против климатских промјена преточене у дјело и позитивне могућности у свакодневном животу Босне и Херцеговине. На њему ће бити приказане неке од најинтересантнијих активности, као и пројекти везани за борбу против климатских промјена у земљи, али и промовисани домаћи заговарачи, корисници и лидери борбе против климатских промјена - наводе организатори.

Догађај се организује у сарадњи са Министарством спољне трговине и економских односа БиХ, Министарством за просторно уређење, грађевинарство и екологију РС и Федералним министарством околиша и туризма.

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj