Отворена изложба "Овдје и сада" посвећена глумцима Академије сценских умјетности
Изложба названа "Овдје и сада" чији су аутори фотографкиња Злата Хоџић и графички дизајнер Исмар Жалица који су представили 31 глумца и глумицу Академије сценских умјетности, отворена је синоћ у Музеју књижевности и позоришне умјетности Босне и Херцеговине.
Изложба је резултат сарадње аутора са студентима и глумцима сарајевске Академије сценских умјетности гдје је Хоџић урадила фотографије, а Жалица плакате за њихове представе.
- Ово је и њихова прича и потврда да долазе нови људи те да позоришна сцена сигурно није мртва као што неки говоре. Ову изванредну прилику омогућиле су нам кустосице Ифета Лихић и Амина Хујдур уз велику помоћ Музеја - казао је Жалица на отворењу.
Хоџић је истакла да су јој управо глумци сарајевске Академије сценских умјетности били први модели када је званично одлучила да се бави фотографијом.
- Тада нисам ни помишљала да ће то резултирати изложбом, али драго ми је да се ово десило, јер су то људи који су ме највише подржавали и вјеровали у мене. Жалица и ја сарађујемо већ годинама, али ово нам је прва заједничка изложба. Надам се да ћемо наредне године имати прилику да представимо још један заједнички пројекат - додала је Хоџић.
Циљ изложбе је пропитати стање умјетности и културе када је ријеч о младим глумцима и глумицама Академије сценских умјетности Сарајево, али и босанскохерцеговачке умјетничке сцене уопште.
Ово је уједно и пилот пројекат Музеја књижевности и позоришне умјетности БиХ у оквиру модула "У потрази за новом публиком", саопштено је из Музеја.
На изложби су представљени портрети и рад глумаца и глумица Лејле Пајић, Иде Кешкић, Денија Мешића, Недима Џиновића, Иве Шимић, Дине Бајровића, Лазара Драгојевића, Мартине Мандек, Надине Мичић, Ање Дрљевић, Филипа Радовановића, Ивоне Баковић, Фатиме Казазић-Обад, Тее Шимић, Керима Чутуне, Ене Хусић, Алмира Золетића, Симониде Мандић, Матее Маврак, Анете Грабовац, Амиле Терзимехић, Матее Марушић, Алеша Крањеца, Марка Браића, Ене Курталић, Зорана Драгићевића, Маје Миреле Јурић, Надие Цвитановић, Едиса Билића, Карле Матошић и Лидије Кордић.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Otvorena biciklistička staza „Giro di Ćiro Sarajevo–Pal...
- 08 Jun, 2026
Uspješna saradnja Evropske unije i lokalnih zajednica
Градоначелник Самир Авдић: Един је живио новинарство до...
- 08 Jun, 2026
Комеморација у Народном позоришту
Сарајево проглашено најбољом свјетском дестинацијом за...
- 08 Jun, 2026
Према избору магазина National Geographic
Градоначелник Авдић у Вијећници угостио учеснике програ...
- 06 Jun, 2026
Град Сарајево подржао пројекат
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo