Међународни Дан дјеце обољеле од рака
У цијелом се свијету 15. фебруар обиљежава као Међународни Дан дјеце обољеле од рака. Сврха је информисати јавност, прикупити средства кроз различита догађања и на најбољи начин промовисати рад локалних родитељских удружења.
Показујући највиши степен хуманости према онима којима је љубав најпотребнија – нашим најмлађим суграђанима, Град Сарајево пружа сталну и безрезервну финансијску и моралну подршку Удружењу ‘Срце за дјецу обољелу од рака’.
За потребе Родитељске куће обезбјеђен је стан који користе породице обољеле дјеце. Град је био дијелом и великог пројекта „Моја коса твоја коса“, када је организована јавна акција шишања и донирања косе за потребе израде перика.
Постоје пројекти који, због своје хуманости и опште користи, заслужују нашу сталну и безрезервну подршку. Ово Удружење олакшава, не само дјеци него и цијелим породицама, најтеже моменте у животу.
Град Сарајево ће наставити пружати подршку њиховом раду и обезбјеђењу одговарајућих услова за боравак дјеце која се боре са овом озбиљном болешћу.
Према процјени Међународне конфедерације организација родитеља дјеце обољеле од рака (ИЦЦЦПО) и Међународног удружења за борбу против рака (УИЦЦ), више од 160.000 дјеце годишње оболи од рака, а свега 20 процената дјеце има приступ модерном лијечењу.
Рак је други најчешћи узрок смртности дјеце у доби од једне до 14 година.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo