Град Сарајево обезбиједио 508 стипендија, више него претходне године

Град Сарајево обезбиједио 508 стипендија, више него претходне године
  • 16 Aug, 2021

Град Сарајево обезбиједио је из Буџета Града за 2021. годину средства за 508 стипендија.

Тим поводом данас је у Вијећници уприличена свечаност уручивања уговора о стипендирању ученика средњих школа са подручја четири градске општине, уз поштивање свих препоручених епидемиолошких мјера.

Градоначелница Сарајева Бењамина Карић дочекала је ученике и уз честитке за успјех који постижу, и у овим изазовним временима, уручила им уговоре о стипендирању.

„Један од најважнијих пројеката Градске управе Града Сарајева настављен је и ове године, у највећем обиму и подршци од почетка његове реализације 2016. године “, истакла је Карић.

„Изузетно смо поносни на вас јер ви представљате перјаницу будућег развоја нашег друштва, градитеље још љепшег, угодног и функционалног Сарајева и Босне и Херцеговине. Ви сте генерација младих људи чије ће учење, захтјевом новог времена, трајати цијели живот. Јер - учење је за живот, а не само за оцјене. Само тако ћете се боље припремити и одговорити на животне изазове“, поручила је.

Актуелна градска администрација, додала је градоначелница, жели да овом стипендијом, симболичном али искреном, покаже младима да препознаје и цијени и њихов труд и рад, али и да их охрабри и мотивише да успјех и будућност граде овдје - у свом граду Сарајеву, у својој земљи Босни и Херцеговини.

 

 

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj