Доградоначелница Маргетић учествовала на 12. Љубљанском форуму
Замјеница градоначелнице Сарајева Ања Маргетић учествовала је у раду 12. Љубљанског форума који је посвећен новим развојним иницијативама градова до 2030. године.
Кроз занимљиве панеле, дискусије и презентације, размијењене су корисне иницијативе, идеје и праксе које ће допринијети квалитетној енергетској ефикасности, урбаној мобилности и дигиталној трансформацији, те побољшању климатских услова.
На панелу под називом „Климатски неутрални и паметни градови“, уз присуство представника градова нашег региона и Европе, доградоначелница Маргетић је казала: “Желимо да Сарајево буде град зелених површина, чистог ваздуха, чистих ријека, са софистицираним и практичним могућностима урбане мобилности, град у којем ће сви становници и посјетиоц и уживати и квалитетно проводити вријеме. Свјесни смо да нас чека још пуно посла да бисмо остварили ту визију. Али ми то можемо!”
Маргетић је подсјетила скуп да је Сарајево изабрано међу 100 градова у Мисији климатски неутралних и паметних градова.„ Била је велика част бити одабран као један од градова који учествују у овој мисији ЕУ, али је то и велики изазов. У ту сврху формирани су служба и експертни тим градске администрације који раде на имплементацији конкретних пројеката“, истакла је доградоначелница.
Поручила је да Љубљански форум буде подстицај за нове идеје и активности са циљем да „наше градове учинимо одрживим и квалитетним урбаним животним простором“.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Avdić na 12. Orea Art Marketu: Kreativnost, zajedništvo...
- 14 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao događaj
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Thu Jun, 2026