У Вијећници се састале Карић и Мекдоналд

У Вијећници се састале Карић и Мекдоналд

Др. Ингрид Мекдоналд (Мацдоналд), резидентна координаторица Уједињених нација у Босни и Херцеговини, била је гост градоначелнице Бењамине Карић у Вијећници.

Њихов сусрет, на почетку 29. издања Сарајево Филм Фестивала, показује удруженост снага и традиционално партнерство које УН у БиХ и Град Сарајево његују као дугогодишњи пријатељи Фестивала.

„Почела је босанскохерцеговачка смотра филма препозната на међународној сцени. Наше намјере су Сарајеву оправдати такву репутацију, али и титулу УНЕСКО креативног града филма“, поручују саговорнице.

Било је говора и о иницијативи „Млади за инклузију, једнакост и повјерење“, у оквиру које Уједињене нације, заједно са УНЕСКО-ом, подржавају престижну награду за најбољу режију СФФ-а.

Карић и Мекдоналд су још једном позвале све наше суграђане да буду добри домаћини свим туристима, гостима Сарајева, бројним љубитељима седме умјетности који бораве у нашем граду.

Састанку су присуствовале и сарадница за политичка питања Ирма Зулић те сарадница за комуникације Ајла Бећирспахић.

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj