Самир Авдић на обиљежавању 30. годишњице убиства шестеро дјеце на сањкању на Алипашином
Доградоначелник Самир Авдић је у име Града Сарајева одао почаст и положио цвијеће на спомен-обиљежју у улици Босанска код броја 4 на Алипашином пољу у Ц фази.
На данашњи дан прије 30 година, три минобацачке гранате испаљене са агресорских положаја, усмртиле су шестеро сарајевских малишана док су се сањкали. Дјечија зимска радост у трену се претворила у слику страве и ужаса. Тог кобног дана живот су изгубили Индира Брковић (1982.), Јасмина Брковић (1989.), Мирза Дедовић (1986.), Данијел Јуренић (1981.), Нермин Ризвановић (1981.) и Адмир Субашић (1986.).
„Ово је тежак моменат за све нас. Посебно нас потресе кад присуствујемо обиљежавању годишњица страдања дјеце, најневинијих жртава свих ратова“, истакао је замјеник градоначелнице Авдић те нагласио да свака годишњица треба бити подсјетник нама и надолазећим генерацијама о важности сјећања на жртве ових трагичних догађаја.
Обиљежавању тужне годишњице присуствовали су чланови породица, родбина и пријатељи убијених, представници Кантона Сарајево, Општине Нови Град, Удружења родитеља убијене дјеце опкољеног Сарајева 1992.-1995. година и Уније цивилних жртава рата КС.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Otvorena biciklistička staza „Giro di Ćiro Sarajevo–Pal...
- 08 Jun, 2026
Uspješna saradnja Evropske unije i lokalnih zajednica
Градоначелник Самир Авдић: Един је живио новинарство до...
- 08 Jun, 2026
Комеморација у Народном позоришту
Сарајево проглашено најбољом свјетском дестинацијом за...
- 08 Jun, 2026
Према избору магазина National Geographic
Градоначелник Авдић у Вијећници угостио учеснике програ...
- 06 Jun, 2026
Град Сарајево подржао пројекат
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo