Održan Okrugli sto: \"Obnova olimpijskih sadržaja\"
Moderator Okruglog stola bio je Džemal Bisić, direktor Olimpijskog centra "ZOI \'84", koji je prezentirao sadašnje stanje Ski centra Igman - Bjelašnica sa posebnim osvrtom na obnovljene i izgrađene objekte sportske i komunalne infrastrukture. "U posljeratnom periodu u ovu infrastrukturu uloženo je blizu 14 miliona maraka. Ubuduće treba raditi na sanaciji i modernizaciji bob staze na Trebeviću za šta je, prema procjenama međunarodnih eksperata, bilo potrebno 12 miliona švicarskih franaka.", istakao je Bisić. Kada je riječ o skakaonicama na Malom polju, kako je dodao Bisić, problem pored njihovog oštećenja predstavlja i to što su se promijenila međunarodna pravila koja zahtijevaju kompleks skakaonica od 90 i 120 metara za zvanična takmičenja. Uz dodatna ulaganja moguće je tim pravilima prilagoditi postojeće skakaonice od 70 i 90 metara.
U diskusiji u okviru Okruglog stola učestvovali su predstavnici: Saveza zimskih sportova, učesnici u organizaciji Zimskih olimpijskih igara 1984.g. u Sarajevu, vijećnici Gradskog vijeća, kao i predstavnici Turističke zajednice i Privredne komore Kantona Sarajevo. Kako je danas dogovoreno od predstavnika spomenutih institucija i udruženja formirat će se Radna grupa koja će na osnovu današnje diskusije i iznesenih prijedloga definirati zaključke koji se odnose na obnovu olimpijskih sadržaja i proslijediti ih na razmatranje Gradskom vijeću Grada Sarajeva.
Ovim Okruglim stolom i gašenjem olimpijskog plamena na stadionu "Asim Ferhatović Hase", sinoć u 19 sati, okončan je Program obilježavanja 23. godišnjice sarajevske Olimpijade, koji će se od ove godine održavati tradicionalno.
Izvor: Gradska uprava
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Пухарић на 5. Сарајево Фотографи Фестивалу: Сарајево је...
- 04 Jun, 2026
Свечаност у Народном позоришту
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jun, 2026