Градоначелници Комшић и Бандић, паљењем лампица на јелки, отворили 5. Кока-Кола Сарајево Холидеј Маркет
Градоначелници Сарајева и Загреба, Иво Комшић и Милан Бандић паљењем лампица на богато украшеној јелки, вечерас су на Тргу ослобођења – Алија Изетбеговић, свечано отворили 5. Кока-Кола Сарајево Холидеј (Холидаy) Маркет. Јелку висине 22 метра, у наредних мјесец дана, уз свјетлеће декорације украшаваће и дио украса које је Туристичка заједница Града Загреба поклонила Граду Сарајеву.
Град Сарајево је почасни покровитељ ове традиционалне манифестације која ће у наредних мјесец дана, кроз богате забавне садржаје, пружити истински празнични угођај како нашим грађанима, тако и туристима и посјетиоцима бх. пријестолнице.
Комшић је истакао да је ово догађај који треба Сарајеву пред наступајуће божићне и новогодишње благдане. "Уколико желимо да Сарајево буде европски град као што говоримо често, онда се морамо европски и понашати. Сви градови у Европи имају овакве маркете, јер они су дио европске традиције", казао је Комшић.
Бандић је истакао да Сарајево и Загреб имају много тога заједничког: "Три су ствари које два града повезују. Прва је да су од њих љепше само Сарајке и Загрепчанке. Друга је да су то мултиетнички, мултикултурални и мултиконфесионални градови, а трећа да су то два града добрих људи, пуни топлоте и љубави", нагласио је загребачки градоначелник.
Грађане и госте града који су вечерас на Тргу присуствовали свечаности отварања Маркета, поздравио је и премијер Кантона Сарајево Елмедин Конаковић.
Након пригодних обраћања, представници Туристичке заједнице града Загреба поклонили су два срца града Загреба грађанима Сарајева. Градоначелник Комшић је на поклоне Загрепчана узвратио тако што је Бандићу поклонио Срце Сарајева.
Прије паљења лампица на централној јелци, присутне на Тргу забављао је загребачки банд Краљеви улица, а од 21.00 час у Пан Винтер Пабу (Wинтер Пубу), Амина Хамзић и група Опен Мајнд (Минд).
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo