У Вијећници доградоначелник Скака у име Града Сарајева пожелио добродошлицу учесницима Самита локалних власти Европе и Азије

У Вијећници доградоначелник Скака у име Града Сарајева пожелио добродошлицу учесницима Самита локалних власти Европе и Азије
  • 31 May, 2016

У сали Градског вијећа у сарајевској Вијећници, замјеник градоначелника Сарајева Абдулах Скака уприличио је пријем за градоначелнике и начелнике из 15 држава Европе и Азије, који су учествовали у раду Самита локалних власти Европе и Азије, чланица Уније општина ТДББ-а (Унија држава турског свијета), који се први пут организује у БиХ. Осврнувши се укратко на историјат Вијећнице, доградоначелник Скака је казао да Вијећница ове године обиљежава 120 година од када је изграђена и предата градској општини на кориштење.

„Овај наш јединствени драгуљ постао је незаобилазна туристичка атракција града Сарајева, али и мјесто у којем се одржавају значајни културни и друштвени догађаји”, истакао је Скака.

Додао је да бити на челу Града, поготово главног града, представља част и одговорност. „Морамо знати одговорити на потребе грађана, а истовремено се прилагођавати новим глобалним трендовима”, нагласио је Скака.

Доградоначелник Скака је у име Града Сарајева присуствовао Самиту, чији је домаћин била сарајевска Општина Нови Град, једна од 17 чланица ТДББ-а из БиХ. Унија окупља 1.103 чланице из 28 земаља, а чланице Уније су и 17 општина из Босне и Херцеговине. Циљ Уније је јачање сарадње и размјена искустава између локалних заједница.  

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj