Сусрет градоначелника Скаке и ректора сарајевског Универзитета
Градоначелник Сарајева Абдулах Скака са замјеником Ивицом Шарићем посјетио је данас Ректорат Универзитета у Сарајеву гдје се сусрео са ректором проф. др. Рифатом Шкријељом и проректорима Универзитета. Током сусрета истакнута је одлична досадашња сарадња између Универзитета у Сарајеву и Града Сарајево, које је недавно потврђена потписивањем Споразума о сарадњи на пројекту ЕYОF 2019.
Ректор Шкријељ је истакао да је сарајевски Универзитет једини јавни универзитет у граду Сарајеву. Изразио је своје увјерење да ће уз даљу подршку градских и кантоналних власти ова високообразовна институција задржати своју лидерску позицију. Овом приликом ректор је челнике Града упознао са тренутним активностима које се воде кад је ријеч о Пројекту изградње кампуса Универзитета у Сарајеву, који представља стратешки пројекат за Универзитет, али и за Град Сарајево и Кантон Сарајево.
Градоначелник Скака је представио могуће облике унапређења будуће сарадње кроз промоцију Сарајева као универзитетског центра, запошљавања студената добитника признања „Златна значка Универзитета у Сарајеву“, те заједничког наступа Града и Универзитета на домаћем и међународном нивоу у области образовања, науке, културе и умјетности.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo