Радови се настављају: У Сарајево стигле прве гондоле за Требевићку жичару
Радови на Требевићкој жичари се настављају упркос све тежим временским условима. Јуче су у Сарајево су стигле и прве гондоле.
Произвођач је свјетски угледна компанија ''Лајтнер'' (''Леитнер''), а ускоро ће у главни град БиХ стићи и остатак опреме.
"Стигле су прве гондоле за Требевићку жичару. Требевићка жичара ће имати укупно 33 модерне гондоле које ће за један час из града до Требевића моћи превести 1.200 путника, за девет минута у једном правцу", казао је тим поводом градоначелник Абдулах Скака.
Извођач радова је протеклих дана наставио са постављањем стубова, а градња се одвија према утврђеном плану. Према ранијим процјенама, Требевићку жичару годишње користити пола милиона људи. Гондоле ће, када буду пуштене у погон, бити олимпијских боја - зелена, црвена, плава, црна и жута.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo