Најмлађи суграђани уживали у сањкању на Требевићу
Олимпијска планина Требевић данас је била препуна љубитеља зиме и зимских спортова. Највише су уживали најмлађи наши суграђани у сањкању и другим зимским радостима. Трагом идеје Града Сарајева на челу са градоначелником Абдулахом Скаком од данас је у функцији обновљено сањкалиште које се пружа од врха Драгуљац до платоа Видиковац.

Тако су сви они који су одлучили да недјељу проведу на Требевићу, након вожње жичаром, могли бесплатно користити санке и друге њихове модерне сроднике, прошетати на чистом ваздуху, али се и угријати уз шољу чаја.

Уређење сањкалишта и планинарских стаза су дио пројекта којим Град Сарајево и ЈП Сарајево д.о.о. употпуњује туристичку понуду на Требевићу. Али истовремено и најава да је град Сарајево спреман и да жели добродошлицу Европском олимпијском фестивалу за младе 14. ЕYОF-у, највећем и најмасовнијем спортском догађају након 14. Зимских олимпијских игара.

Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom pozorištu
Замјеник Пухарић на отворењу 3. Међународног сајма грађ...
- 02 Jun, 2026
Тродневни скуп у простору Центар Скендерија
Град Сарајево: Радови на текућем одржавању споменика Вј...
- 02 Jun, 2026
Вриједност уговорених радова износи 105.051,96 КМ са ПДВ-ом
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo