Обухваћена и БиХ: Дански универзитет проводи истраживање о коронавирусу

Обухваћена и БиХ: Дански универзитет проводи истраживање о коронавирусу
  • 01 Apr, 2020

Универзитет Архус из Данске тренутно проводи велики истраживачки пројекат о коронавирусу, познатом и као ЦОВИД-19, у више од 45 земаља широм свијета, укључујући и Босну и Херцеговину, јавља Анадолу Агенси (АА).

Циљ истраживача је утврдити како пандемија ЦОВИД-19 "утиче на људе у различитим државама и културама, узимајући при томе у обзир и индивидуалне разлике".

Истраживачи који проводе истраживање су саопштили да је студија потпуно анонимна, нису им потребни лични подаци и неће прикупљати имејл и ИП адресе.

Потребно је око 10 и 15 минута да се одговори на сва питања из истраживања, на која могу одговорити сви заинтересовани на овом линку: 

https://aarhus.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_6X6017nwDwNEv7D?Q_Language=BS.

Нови тип коронавируса избио је у децембру 2019. у кинеском граду Вухану, а убрзо се проширио на више од 177 земаља и региона.

У свијету је до сада потврђено 859.796 случајева заразе и 42.341 смртни случај. Укупно, од болести се опоравило 178.031 особа, показују подаци Универзитета "Џонс Хопкинс".

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj