Пјесма и спот „Сарајево ме зову“ посвећени главном граду Босне и Херцеговине

Пјесма и спот „Сарајево ме зову“ посвећени главном граду Босне и Херцеговине
  • 03 Apr, 2020

Поводом 5. априла - Дана обиљежавања опсаде Сарајева 1992.-1995. и 6. априла - Дана града Сарајева, грађанима поклањамо пјесму и спот „Сарајево ме зову“ који су посвећени главном граду Босне и Херцеговине и његовим становницима.

Ради се о потпуно новом пројекту у који су укључени доказани босанскохерцеговачки, сарајевски аутори, музичари и продуценти.

Такође, пјесма и спот су увод у премијерно емитирање промотивног филма о Сарајеву који је реализован  по врхунским свјетским стандардима. Филм ће бити емитиран на Дан града Сарајева  -  6. априла.

Иако је овај пројекат припреман и прије пандемије коронавируса, његова финализација у вријеме ванредног стања пружила је једну нову димензију љубави и посебног односа према Сарајеву.

- Обиљежавање ова два велика датума за Сарајево је наша обавеза без обзира на околности. Пронашли смо начин да подијелимо емоције са свима, да уз незаборавну музику, сјајан текст и прелијепе кадрове Сарајева подржимо једни друге у ово вријеме одговорности, стрпљења и борбе – навео је тим поводом градоначелник Сарајева, Абдулах Скака.

Аутор музике и аранжмана је Аднан Зилић, текст је написао Дино Мухаремовић, а извођач је Елдин Хусеинбеговић. На пројекту су били ангажовани и Дино Шукало, Едвин Хаџић, Адис Сирбубало, Борјан Милошевић, те Махир Сарихоџић.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj