Сарајево се опрашта од омиљеног колпортера Маркана
"Управо сазнам да је умро Марко... наш дивни инсан и продавач новина. Баш ту. На Царевом мосту. Хвала махали што га се сјетила. И ово цвијеће умотано у новине... немам ријечи..."
Једна је ово од многобројних порука које су објављене на друштвеним мрежама, а којима се Сарајлије опраштају од Маркана, легендарног сарајевског колпортера, омиљеног међу грађанима.
Маркан , правог имена Марко Дидои рођен је 30. августа 1958. године, а преминуо је 6. јуна.
"Свака новина има ширину ретка, висину писма, облик писма, формулу једну коју ни један програмер не море погодит’. Ја сам радио у припреми штампарске форме и отиш’о сам, фала Богу, од њих и онда сам одмах наставио радити", говорио је Маркан својевремено.
Кажу да је о фудбалу знао више од свих. Знао је напамет набројати саставе клубова, а град Сарајево волио је са посебном њежношћу.
Марко ће бити укопан на Градском гробљу Баре данас у 13.30 часова.
Foto: Nekros: Smrtovnica
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo