У Пионирској долини идуће седмице почиње изградња адреналин парка

У Пионирској долини идуће седмице почиње изградња адреналин парка
  • 14 Jul, 2020

САРАЈЕВО, 14. јула (ФЕНА) - У Пионирској долини почетком наредне седмице, на локацији поред стазе, лијево од улазне капије, требали би почети радови на изградњи адреналин парка за дјецу и младе, који ће се простират на укупно 2.500 квадратних метара површине.

Уговор са  извођачем радова, фирмом Скорпио из Зенице, након тендерске процедуре управо је потписан, а радови на изградњи првог садржаја такве врсте у центру Сарајева могли би почети већ у понедјељак, саопштено је из КЈКП "Парк".

Адреналин парк за дјецу и младе биће смјештен у близини централног дијела на којем су смјештени реквизити за игру и забаву.

По ријечима в.д. директора "Парка" Едина Абдурахмановића који је потписао уговор о извођењу радова, монтажи опреме и обуци особља, нови најмодернији садржај у зеленој оази састојаће се од три дијела,  односно адреналин стаза са различитим препрекама и мостовима, умјетне стијене за пењање површине око 50 квадрата, високе до шест метара, те дјечијег зип лајна  са полазном и зауставном платформом.

Осим локације која је идеална,  јер се састоји и од равне травнате површине, те узбрдице обрасле средњим и високим стаблима, мјесто је идеално зато што се налази у заштићеном, ограђеном подручју и довољно је удаљено од зоолошког врта. Тако неће бити сметња животињама у зоолошком дијелу врта.

Изградњу адреналин парка финансираће Општина Центар, за шта је у марту потписан и споразум са Општином која је буџетом одредила средства за ту намјену.

Тада је било договорено да адреналин парк у Пионирској долини буде завршен у мају, међутим врло брзо након тога Пионирска долина, због коронавируса је затворена и два мјесеца није радила па су и капитални пројекти из тих разлога морали сачекати укидање тада прописаних мјера.

Почетком јуна створени су услови за наставак реализације овог пројекта и одмах је покренута тендерска процедура за одабир извођача радова и добављача опреме, саопштено је.

Рок за извршење радова и пуштање у рад адреналин парка је 30 дана.

 

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj